32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Tisková zpráva: MEZINÁRODNÍ JAZZOVÁ HVĚZDA AVISHAI COHEN SE PŘIPOJUJE K RODINĚ BLUE NOTE

11.2.2009 | autor: Tomáš Katschner

Zde je Tisková zpráva vydavatelství Blue Note o spolupráci s Avishai Cohenem:






MEZINÁRODNÍ JAZZOVÁ HVĚZDA AVISHAI COHEN SE PŘIPOJUJE K RODINĚ BLUE NOTE

PAŘÍŽ 12.11.2008
Hudební vydavatelství EMI Blue Note s hrdostí oznamuje, že jeho francouzský team uzavřel celosvětovou smlouvu s charismatickým basistou/skladatelem/zpěvákem a kapelníkem Avishai Cohenem.

Nar. 20.4.1970 v Izraeli, tento výjimečný a všestranný umělec je všeobecně považován za jednu z největších nových hvězd mezinárodní jazzové scény, která oslovuje široké publikum po celém světě, a zároveň se stává velmi žádaným hudebníkem ve všech hudebních žánrech současnosti. V roce 2003 natočil studiové album s pop-soulovou umělkyní Alicia Keys, prováděl koncertní díla s London Philharmonic Orchestra, Izrael Philharmonic Orchestra a The Boston Pops Symphony. V nedávné době byl jmenován uměleckým ředitelem Eliat Red Sea Festivalu.

Americký top hudební magazín Down Beat Cohena nazývá "jazzovým vizionářem globálních rozměrů", Bass Player Magazíne jej řadí mezi "100 nejvlivnějších basistů XX. století". Jeho debut pro Blue Note, jenž se stane již jeho 11. albem v roli kapelníka, byl natočen v Paříži v prosinci 2008 a vydán na jaře 2009.

"Pro mě osobně Blue Note znamená ta nejlepší jazzová alba všech dob, ať už je to Wayne Shorter nebo Lee Morgan. Jsem velmi hrdý a mám velkou radost, že se stávám součástí téhle rodiny," řekl A.C.

"Talent Avishaie Cohena je jediný svého druhu. Jeho muzikálnost, lyrika a energie, které se v jeho vlastních skladbách pojí se skutečným citem pro melodii, z něj činí jedinečného umělce světové jazzové scény. Jeho fan klub ve Francii má již své početné řady ve Francii, Izraeli a USA a máme za to, že jeho hudba propojí jazzové nadšence i s dalším hudebním publikem světa," řekl Jean-Claude Ghrenassia, ředitel divize Umělec a repertoár, EMI Music France.

Avishai Cohen bude rovněž hlavním umělcem letošního velmi očekávaného festivalu Blue NOte v Paříži v dubnu 2009, jenž bude jednou z událostí v řadě oslav 70. výročí založení společnosti.

www.avishaimusic.com
http://www.myspace.com/avishaicohenmusic
www.myspace.com/bluenotefrance
www.bluenote.com

foto_512

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek