32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Sešli jsme se v Německu s Victorem Baileym! Na Jazzinec si stále dobře pamatuje.

28.10.2008 | autor: Tomáš Katschner

foto_457

Je to přes půl roku, co v Trutnově na finále10.ročníku Jazzince zazářil jeden z nejlepších baskytaristů světa Victor Bailey, který přiletěl z New Yorku na jediné vystoupení s jen pro tuto příležitost sestaveným česko-slovenským bandem.
Na podzim se do Evropy opět vrátil, nyní se svým vlastním bandem. Vyrazili jsme na jeho nejbližší vystoupení,které se odehrálo 20.10. v Drážďanech. Důvodem návštěvy bylo předání dvd se záznamem trutnovského koncertu, dále pořadu Na plovárně kde byl Bailey hostem Marka Ebena a také spoustu fotek z jeho trutnovského pobytu.
Dorazili jsme na místo koncertu s předstihem, právě probíhala zvuková zkouška. Victor seděl na podiu a dával pokyny zvukaři, všiml si našeho příchodu, chvíli si nás prohlížel a pak k našemu velkému údivu rozjasnil tváře, poznal nás a vykřikl: "Hey man!". Z dárků měl velkou radost, a hodně mě překvapilo, jak dobře si na Trutnov a na koncert pamatoval. Když prohlížel fotky, komentoval jednotlivé hráče a nešetřil slovy chvály.
Pak se rozhovořil o tom, co je u něj nového, o tour, o svém bandu atd. Nás hlavně ale zajímalo, jak to vypadá s jeho novou deskou,kterou měl už mít s sebou na turné. Victor s hodně naštvaným výrazem vyprávěl,že celou hotovou desku na které pracoval hodně dlouho a většinu nástrojů si nahrál sám mu omylem kompletně smazal jeho počítačový správce. Přivezl s sebou jen cd singl se třemi skladbami. Řádné cd přes zimu prý znovu nahraje a na jaře vydá.
Pak se vyptával co chystáme v Trutnově, říkali jsme mu o chystaném koncertu kytaristy Deana Browna - a na to se úplně rozzářil a pravil - to je skvělé, teď jsme s ním několikrát hrál v New Yorku a hlavně - za pár týdnu spolu jedeme spolu na turné do Japonska! Říkal, že ho má velmi rád, neboť hraje hodně jinak, než většina ostatních kytaristů. I další člen Baileyho bandu - fantastický bubeník Poogie Bell začal na Deana Browna vzpomínat, hrají spolu totiž v bandu dalšího basového mága Marcuse Millera. Docela nás překvapilo, že Poogie Bell o Jazzinci věděl, protože když se koukal na fotky tak věděl o co šlo, Victor mu prý vše vyprávěl.
Koncert bandu Victora Baileyho byl samozřejmě skvělý, v porovnání s trutnovským vystoupením byl rytmičtější, až tanečnější. Hrálo se zde hodně nových věcí a velký prostor dostávali Baileyho spoluhráči - kromě zmiňovaného Poogie Bella také klávesista maďarského původu Peter Horvath a skvělý černošský saxofonista, klávesista a zpěvák Casey Benjamin.
Fantastický zážitek a hlavně skvělá příležitost vidět znovu světovou legendu, které zůstala v paměti vzpomínka na Trutnov.

foto_460

foto_462

foto_463

foto_464

foto_465

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek