32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

První informace o programu 12. ročníku JAZZINCE

22.12.2009 | autor: Tomáš Katschner

........Erik Truffaz, Poogie Bell & special cz/sk band, Harry Waters Quartet, Bratři Ebenové, Radovan Tariška Sextet with Ryan Carniaux, Tartit, Zdeněk Bína & Jan Urbanec, Javier Girotto & Pigeon Quartet, Steve Clarke, Jonathan Crossley, Madfinger a další..........

Jazzinec mění logo!

Jazzinec mění logo!

Tématem 12. ročníku festivalu je: RYTMUS! Chceme tím více upozornit na rytmickou složku hudby, která je v evropském pojetí poněkud potlačována. O to větší váhu má v přirozených domorodých kulturách. Jazzová hudba (ale i funk, latina či hip-hop) je na rytmu založena.
........Rytmus .- to je puls srdce, tep života. Kde chybí rytmus, není život............
OPEN PÁRTY

ČTVRTEK 18. ÚNORA 19 HOD NÁRODNÍ DŮM


Nejautentičtější průkopníci pouštního blues, kteří inspirovali Tinariwen i Ali Farka Toureho
"Úžasné!"- vykřikl Robert Plant, když viděl Tartit na Festivalu v poušti v Mali 2003. Nic nevystihuje lépe obrovské prostory Sahary než hudba Tartit, skupiny kterou tvoří pět žen a čtyři muži etnika Tuaregů z oblasti Timbuktu v Mali.
Velmi výjimečný koncert hvězd world music - skupiny Tartit, která původně vznikla v uprchlickém táboře v Mauretánii, kam její členové utekli před represí malijské armády.
Muži a ženy ze skupiny Tartit jsou Tuaregové. Jsou součástí pouštního nomádského lidu, který žije v rozlehlých oblastech africké Sahary po tisíciletí.
Hudba této přes patnáct let existující skupiny je autentickou předlohou pouštního blues i stylu geniálního afrického kytaristy Ali Farka Toureho. Poslední album Tartit se točilo v mobilním studiu uprostřed pouště s hostujícím Afelem Bocoumem, jehož Ali Farka Toure označil za svého nástupce. Hudba Tartit má i sociální poselství: u Tuaregů mají ženy na rozdíl od zbytku islámského světa plnou rovnoprávnost, vybírají si manžely, mohou se s nimi rozvádět, mají odhalené tváře, zatímco muži nosí roušku.
Hudba a poezie zaujímají v tuaregské společnosti výsadní postavení, a i přes chaos, který do jejich oblasti přineslo toto století, zůstaly trvalou součástí tuaregské identity. Hlavní důraz se klade na zpěv. Jejich písně doplňují základní nástroje přizpůsobené kočovnému stylu života - jsou vyrobeny z předmětů denní potřeby, které lze znovu použít poté, co posloužily jako hudební nástroje. Křik žen a tleskání rukou dodávají rytmus. V hudbě těchto lidí je rytmus základem všeho.

foto_714

David Kollar International Project (Slovensko, Hungary)
David Kollar - kytara, Gergö Baranyi - baskytara, Adam Markó - bicí

Vynikající slovenský kytaristy David Kollár je od roku 2005 žákem legendárního Andreje Šebana. V relativně nízkém věku získal na soutěži Nové tváře slovenského jazzu 2005 cenu za nejlepší instrumentální výkon. V roce 2007 mu vyšli album Way From East, které hudební kritici hodnotili velmi kladně kvůli jeho žánrové pestrosti a síle. Jako autor hudby se podílel na filmu Post Mortem ruského filmaře Michaila Vernera.
David Kollar sa spojil s jedinečnými maďarskými muzikanty a spolu založili David Kollar International Project.
Absolvovali úspěšné evropské a polské turné. Jednou ze zastávek napříč Evropou byla Budapešť, rodné město jeho uznávaných maďarských kolegů Adama Markó a Gergely Barányiho.
Tento koncert byl zaznamenán a vydán na Dvd.

foto_716

HORKÁ NOVINKA !!!!!!!!!!!!!!!!

Čtvrtek 25.2.2009 19 hod, místo bude upřesněno

ZDENĚK BÍNA & JAN URBANEC

Vynikající kapela -123 min. náhle ukončila činnost. Jejich leader - kytarista a zpěvák Zdeněk Bína ale nekončí, naopak s novou energií a nápady pokračuje v novém projektu . Ten utvořil spolu s hráček na akustickou baskytaru Janem Urbancem.
Půjde o hodně sledovanou událost, neboť jde o jeden z prvních koncertů po konci -123min. !

foto_719

Čtvrtek 4. 3. 2010 19 hod Národní dům
ERIK TRUFFAZ & SLY JOHNSON - PARIS PROJECT featuring PHILIPPE GARCIA
Největší evropský jazzový trumpetista, označovaný za pokračovatele Milese Davise, který s oblibou překračuje hranice žánru přiváží na Jazzinec českou premiéru svého nového projektu!
Ten tvoří spolu s černochem Sly Johnsonem,hlasovým kouzelníkem /mj.beatboxerem legendarnich Saian Supa Crew/ který bývá často přirovnáván k Bobby Mc Ferrinovi !
Koncertní verzi projektu doplní francouzský bubeník Philipe Garcia.
Fantastická novátorská záležitost nejvyššší kvality.

foto_721

Středa 17.3. 2010 Národní dům

Bratři Ebenové & Jaromír Honzák
Bratři Ebenové jsou unikátní českou kapelou, stojící mimo klasické hudební žánry a škatulky.
Kapela tří bratří Marka, Kryštofa a Davida ve spojení s prvotřídními hudebníky nabízí jedinečný program plný typicky Ebenovské lyriky, vtipu a velkého muzikantství. Vystoupení Bratrů Ebenů jsou vzhledem k vytíženosti jednotlivých členů velmi ojedinělá a jsou jakýmsi svátkem jak pro posluchače, tak i pro samotné hudebníky..
Guru českého jazzu - takto označován bývá kontrabasista, skladatel a pedagog Jaromír Honzák, který je velmi často hostem Jazzince v nejrůznějších mezinárodních projektech.
Letos přijede spolu se skupinou Bratrů Ebenů, se kterou spolupracuje od roku 1984.

foto_723

A pak nás čekají ještě další zážitky - třeba MADFINGER, Sextet RADOVANA TARIŠKY s americkým trumpetistou, ale hlavně fantastické finále, kde vystoupí obrovské hvězdy. Jeden z nejlepších bubeníků světa - POOGIE BELL !!! A také Harry Waters Quartet z Anglie - narozdíl od svého pinkfloydovského otce hraje old school jazz. A z Jihoafrické republiky funkový kytaristy Jonathan Crossley s bubeníkem a dvěmi českými hráči - Lukášem Kytnarem a Ondřejem Štveráčkem.
K tomu ještě poslechové večery, muzikantské semináře a fotovýstavy.
Je se na co těšit!

foto_725

A TO NENÍ VŠE !!!!!!

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek