32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Autumn párty - další ženy v jazzu

9.9.2009 | autor: Tomáš Katschner

Ve středu 30.9.2009 od 19 hod v KOncertní síni proběhne Autumn párty - podzimní setkání s Jazzincem.
Vystoupí současný rakouský objev - zpěvačka, klavíristka a autorka Ángela Tröndle & Mosaik a poté Elizabeth Lohninger Quartet, americko-české seskupení kolem kreativní zpěvačky rakouského původu.

foto_690

Angela Tröndle
& Mosaik (AT)

Angela Tröndle - zpěv, autor | Benny Omerzell - klavír

Siegmar Brecher - saxofony a klarinety
Valentin Czihak - basa | Phillip Kopmajer - bicí

V projektu Mosaik rakouské jazzové skladatelky, pianistky, zpěvačky a kapelnice Angely Tröndle se scházejí velmi osobití hudebníci rakouské jazzové scény. Hrají výhradně autorskou hudbu své kapelnice.

Salzburská rodačka se hudbě věnuje od útlého dětství (housle, altová zobcová flétna, klavír). V letech 1998-2000 absolvovala studia jazového zpěvu u Yella Schwarzer a jazzový klavír u Markuse Urbase, Andrease Woykea a Fritze Pauera. V letech 2000-3 Angela pokračovala na Univerzitě hudebních a výkonných umění v Grazu (KUG), kde obhájila bakalariát jazzového zpěvu (2003-6) a obhájila magisterský titul u Dena DeRose a Ed Partyka (zpěv, skladba, aranžmá; 2007) tamtéž.

Pokračovala na Manhattan School of Music a v řadě mistrovkých dílen (mj. Ines Reiger, Wolfgang Muthspiel, Lauren Newton, Jon Hendricks, Bobby McFerrin, Maria Schneider, Ingrid Jensen, Peter Eldridge, Luciana Souza, Dave Liebman, Jason Moran aj.). V letech 2007-8 se podílela na organizaci Jazzwerkstatt Graz. V současnosti působí v Grazu a ve Vídni.

foto_692

"Nesčetně barev a možností" - to vám přijde na mysl, pokud se budete snažit popsat hlasové umění zpěvačky Elisabeth Lohninger. Zapůsobila na publikum a kritiky svými groovy zdůrazňujícími originály a její bezmeznou radostí ze zpívání. Navíc její texty jsou hluboké a posilující; berou posluchače na cestu do míst mimo čas a prostor. Kromě pravidelního vystupování v newyorských hudebních klubech (za všechny např. The Knitting Factory) navštěvuje často I Evropu. Evropský a americký tisk ji samotnou označuje jako "oslnivou" a její hudbu jako "nádherně emotivní", "inspirující" a "dokonalou". Elisabeth vystudovala klasickou hudbu a jazz. V roce 1994 přestěhovala do New Yorku City a spojila se s pianistou Walterem Fischbacherem, se kterým založila duo "Perfect Roommates". Její pop-soulové album "Alien Lovers", vydané v roce 2000 je další ukázkou její stylistické univerzálnosti. V roce 2003 napsala a produkovala svojí první hudbu k filmu, později též spolupracovala na písních pro několik televizní show". Od roku 2002 učí na prestižní New School Jazz Department v New York. Další CD z roku 2004 "Beneath Your Surface" získalo spousty hvězdných recenzí a mělo za následek řadu koncertů po celé v Evropě. Na novém CD "The Only Way Out Is Up" spojila jazz, pop a drum&bass, aby vytvořila hudební náladu, která je vzrušující, emocionálně nabitá a absolutně autentická. Více viz: www.lohninger.net, www.myspace.com/lohninger

foto_694

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek