32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Jaromír Honzák oslaví 50 ! V Akropoli pokřtí novu desku, kterou natočil s Chrisem Cheekem.

14.8.2009 | autor: Tomáš Katschner

Koncert k padesátinám jazzového guru Jaromíra Honzáka proběhne 31. srpna 2009 od 19:00 v pražském Paláci Akropolis, kmotry alba budou Iva Bittová a Marek Eben.
Honzák na koncertě vystoupí v celkem sedmi sestavách, s nimiž v minulosti koncertoval či stále koncertuje - vystoupí Honzákův současný kvartet, dále Quartet East s Piotrem Baronem, Kubou Stankiewiczem a Jiřím Slavíčkem, Face of the Bass s hostující Beatou Hlavenkovou, Bratři Ebenové, pouze pro tuto příležitost obnovená sestava Čikori s Ivou Bittovou, Vladimírem Václavkem, Milošem Dvořáčkem a Františkem Kučerou a několik dalších sestav.

foto_678

Album Little Things obsahuje sedm vlastních Honzákových skladeb a jednu skladbu (na albu též účinkujícího) kytaristy Davida Dorůžky. Sestavu hudebníků doplňují standardní Honzákovi spoluhráči z Polska - bubeník Lukasz Zyta a klavírista Michal Tokaj a na kvintet doplňuje kapelu americký saxofonista Chris Cheek, Honzákův někdejší spolužák z Berklee College of Music. V jedné nahrávce hostuje smyčcové kvarteto Pražské komorní filharmonie. Album vychází (stejně jako předchozí Hozákovo album) na labelu Animal Music.

foto_680

Album Little Things vzniklo s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky, Polského institutu v Praze, Hudební nadace OSA, společnosti ADVAL s.r.o., v partnerství s hlavním městem Prahou a ve spolupráci s největším českým výrobcem klavírů - firmou PETROF. Autorem obalu alba je významný grafik Aleš Najbrt ve spolupráci s fotografem Adamem Holým. Album bylo nahráno a smícháno ve studiu Sono Records, mistrem zvuku byl Milan Cimfe. Mastering alba pořídil Gene Paul v newyorském studiu DB Plus Digital Services.

foto_682

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek