32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Beata Hlavenková & Ingrid Jensen Quartet dnes přistávají!

14.4.2009 | autor: Tomáš Katschner

Další z vrcholných večerů Jazzince je za dveřmi. Jazzinec letos podruhé navštíví nejrespektovanější domácí jazzová klavíristka, skladatelka a aranžérka Beata Hlavenková (poprvé jsme ji viděli na Finále s opěvovanými Eternal Seekers). Tentokrát přijíždí se svým vlastním projektem Beata Hlavenková & Ingrid Jensen Quartet, jenž v Čechách vystoupí na svém miniturné při příležitosti vydání jejího autorského alba "Joy For Joel", které vychází 20.4. u českého hudebního vydavatelství Animal Music (nositele jazzových Andělů za rok 2007 a 2008).

Beata do Čech přiváží ústřední postavu svého alba, kanadskou jazzovou trumpetistku Ingrid Jensen, s níž je v kontaktu již od roku 2005. K oběma dámám se přidává progresivní americký bubeník Jon Wikan (který s Ingrid Jensen spolupracuje v několika dalších projektech, včetně fenomenálního Maria Schneider Orchestra) a jeden z nejvyhledávanějších mladých evropských jazzových kontrabasistů, Polák Michal Baranski, kterého známe z účinkování s Davidem Dorůžkou.

V mnoha ohledech výjimečné album "Joy For Joel" bylo mícháno v domácích studiích, avšak natočeno a masterováno za Velkou Louží (mj. v jednom z nejlepších post-produkčních studiích světa, newyorském DB Plus, kde si zvukový profil svých alb nechávali či nechávají dokončovat např. John Coltrane, Aretha Franclin, Barbra Streisand, Hugh Massekela, ale i U2 a dlouhá řada dalších tvůrců světových hudebních dějin).

Ostatně, nechme promluvit i jiné, včetně autorky a její hudby. Stačí kliknout!


Rozhovor v dubnové Harmonii: http://www.muzikus.cz/klasicka-hudba-jazz-clanky/Beata-Hlavenkova-Neumim-psat-jednoduseji~28~listopad~2009/

Tisková zpráva Animal Music: http://www.animalmusic.cz/wp-content/uploads/download/tz-090309-Beata-Hlavenkova-JOY-FOR-JOEL.pdf

Hudební ukázky na webu Animal Music: http://www.animalmusic.cz/katalog/beata-hlavenkova-joy-for-joel

A komu by to nestačilo, určitě si nenechá ujít malou ochutnávku Beatina euro-amerického čtyřlístku v Trutnovské sestavě v zítřejším vysílání ČT 24, v pořadu "Události v kultuře"
ve 21:30.


foto_657

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek