32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Rozhovor s Hanou Hegerovou, Petrem Maláskem a Robertem Balzarem

31.3.2009 | autor: Tomáš Katschner

foto_639

Zde můžete vidět reportáž pro Televizi JS, kde hovoří i Hana Hegerová, Petr Malásek a Robert Balzar - a kde je hlavně i několik záběrů, které vám mohou připomenout jejich skvělý (a asi i neopakovatelný) koncert.
http://www.televize-js.cz/view.php?cisloclanku=2009030055

foto_641

Zde jsou odkazy na fotogalerie z koncertu:
H-Kvintet zde
Hana Hegerová zde

Foto od Patricka Marka: http://www.jazzrock.estranky.cz/fotoalbum/jazzinec-trutnov-2009/hana-hegerova-jazzinec-2009

Foto od Radka Ježka: http://www.okolohradce.cz/foto/foto:-legendarni-hana-hegerova-na-jazzinci-5520.html

a zde je rozhovor se muzikanty:
http://www.trutnovinky.cz/index.php?gid=16282

foto_644

Zde je rozhovor překopírován:

Trutnov - Čtvrteční koncert Hany Hegerové a Petra Maláska byl dalším vrcholem letošního, jedenáctého ročníku festivalu Jazzinec. Neopakovatelné vystoupení první dámy českého šansonu ještě dlouho zůstane ve vzpomínkách posluchačů. A také ve vzpomínkách muzikantů. Po koncertu to přiznal pianista a lídr kapely Petr Malásek (členy jeho kapely jsou ještě Robert Balzar, Zdeněk Fišer, František Kop).

Jak se vám v Trutnově líbilo?
Nám se tady vždy líbí. Byli jsme tady už před tři čtvrtě rokem koncertovat na náměstí. Je to asi tím, jak je tady čistý vzduch a milí lidé. Vždy se tu setkáme s vlídným přijetím. Naše kapela sem jezdí ráda.

Co přimělo paní Hegerovou, že jste přijeli do Trutnova?
Hlavně Robert, který tady loni hrál a kamarádí se s Tomášem Katschnerem. Tomáš o to Roberta požádal, ten zaintervenoval v kapele, a protože víme, že Jazzinec je dobrá akce, tak jsme zaintervenovali u paní Hegerové. Přijela sem ráda, myslím, že to bylo na jejím vystoupení znát.

Kdy jste poprvé slyšel o trutnovském Jazzinci?
Hráli jsme tu v roce 1999 na úplně prvním ročníku. Takže jsme vlastně jeho zakládající členové. (smích)

Ke spolupráci jste jako první oslovil paní Hegerovou vy, nebo ona vás?
Před dvaceti lety samozřejmě ona mě. Už tehdy dlouhou dobu zpívala, měla řadu dvorních pianistů. Tenkrát, tuším v roce 1990, mě požádala o záskok, já už u ní zůstal. Už to bude dvacet let a ta spolupráce je čím dál tím hezčí.
Která píseň z repertoáru paní Hegerové se vám líbí nejvíc?
Francouzský šanson nazvaný česky láska prokletá. Vždycky jsem k tomu měl vztah, líbilo se mi to od první chvíle, co jsem ho hrál. Baví mě na tom, že se to dá hrát pokaždé jinak. Celých dvacet let se snažím zahrát klavírní part šansonu pokaždé trochu jinak. To je vzrušující.

Takže improvizujete při koncertě?
Ano, jsme jazzová kapela. Nikdo neví, co nastane v nejbližší vteřině. Jsou sice dané pilíře koncertu, ale co bude mezitím, je čistá improvizace. Z toho se těšíme.

Jaké máte pocity po koncertě, když dozní poslední tóny? Je to spíše smutek nebo radost?
Radost. Většinou se nám dostává vřelého přijetí a úspěchu. Máme radost z toho, že jsme těmi kolečky v soukolí, která se na skvělém vystoupení paní Hegerové podílela. Užíváme si to, je to také velká legrace. Navzájem se špičkujeme, což divák často ani nepostřehne. Takže to máme jako takový mejdan.

Co vzkážete čtenářům Trutnovinek?
Ať mají rádi hudbu a chodí na koncerty. To je strašně dobrá věc. Zejména v dnešní době, kdy nic nefunguje, tak pocit z dobře vyposlouchané muziky funguje vždycky. Tady v Trutnově je tradice založená velice dobře, tak ať trvá co nejdéle.

Michaela Slavíková
Trutnovinky.cz

foto_646

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek