32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Skvělí moravští hosté Pod hradem!

6.3.2009 | autor: Tomáš Katschner

Tradiční podkrkonošský Swing Sextet Emerich Drtiny letos pozval do klubového prostředí vinárny Pod hradem dva hosty z Brna - legendu jazzové kytary Milana Kašubu a pěveckou dámu Gábinu Kočí, jejiž hvězda neustále stoupá. Pro oba to byla trutnovská premiéra.
Swing Sextet s nimi již několikrát s úspěchem vystupoval a to byl také důvod, proč právě tito moraváci byli na Jazzinec pozváni.

foto_571

Milan Kašuba - díky mylnému příjezdu do Turnova - nestihl zvukovku s kapelou, takže hrál kompletně celý koncert "naostro". Milan je velký praktik, takže to nebylo vůbec poznat, naopak, - on svými vyhrávkami, důrazným doprovodem a výraznými sóly skvěle doplňoval sound kapely.
Milan Kašuba o hraní prohlásil - "Mně se hrálo skvěle. S touhle partou se hraje skvěle. To v Brně takovou kapelu nemáme. Je to tím, že tady v ní hrají staří praktici, kteří už neřeší nějaké noty, oni prostě slyší proletět nějaký motiv a okamžitě reagují, hned se přidají a rozvádějí ho. Tohle mladí hráči většinou neumí. Ti jsou technicky hodně dokonalí, ale chybí jim ta obrovská kavárensko-barová průprava a zkušenost, kterou generace těchto starých veteránů má za sebou. Tihle pánové skvěle slyší a mají neomylnou intuici, prostě oni vědí a hrají."

foto_573

Gábina Kočí si stačila před koncertem v ukázkách s kapelou zazpívat, ale i tak byla většina skladeb hrána v premiéře.
Dcera slavného Güntera Kočího má vůdcovský talent v malíku - muzikanty z kapely gesty neustále řídila, provokovala, zklidňovala a na místě měnila zaběhlé aranže jednotlivých písní. Spontánně vyrazila jen k pianu nebo base a na ostatní překvapené ukázala ať nehrají a dají prostor jen duu. Stejně tak určovala tempa, délky sól i závěry skladeb. Vždy ale s úžasným citem pro náladu a vyznění písní.
Gábina dokázala, proč je teď v Brně naprostou pěveckou jedničkou - od jemných zadumaných poloh až k naprosto expresivním výbuchům svého vždy čistého vokálu.

foto_575

další fotky najdete v galerii zde, rozhovor s Milanem Kašubou zde: http://www.trutnovinky.cz/index.php?gid=16026
dále televizní reportáž zde:
http://www.televize-js.cz
Další fotografie jsou na serveru http://www.okolohradce.cz

foto_578

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek