32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Úvodní koncert - překvapení a souboj s chřipkou

20.2.2009 | autor: Tomáš Katschner

foto_545

První večer byl ve znamení překvapení a mystifikací.
Z dvojice AsGuests Duo hrál jen jeden, skupina Dva byla tvořena spíš třemi lidmi a většina věcí byla jinak, než jak tomu bývá zvykem.
Židle byly vyvedeny ze svých přesných tvarů do volného polokruhového uspořádání, jeden z návštěvníků přinesl jako dárek várnici plnou horkého čaje a několik krabiček s vánočním cukroví - ZADARMO! a k tomu vyhlášená Kafírna byla doplněna ještě Vinotékou NadeDnem z Maršova.

foto_547

VIBRAFON - FANTASTICKÝ ZAČÁTEK

Lepší začátek jsme si snad ani nemohli přát. Tedy - nejdříve to vypadalo hrozivě, když den před koncertem kapela AsGuests Duo volala, že pro nemoc pianisty nemůže přijet. Jenže - slovo dalo slovo a do Trutnova přijel vibrafonista Miro Herák se svým sólo programem.
Jenomže - ten sólo program na veřejnosti v podstatě ještě nehrál, i pro něj to byla premiéra. Ale vynikající! Podmanivý a chvějící zvuk nástroje byl téměř hypnoticky působící na posluchače. Publikum nechtělo Mira pustit z pódia - ten ale bohužel neměl delší repertoár, takže na přídavky již nedošlo.
Krátký recitál Mira (který byl mj. žákem Mike Mainieriho!) opět přinesl jeden z neopakovatelných náhodných okamžiků Jazzince!

foto_549

foto_550

Kapela DVA měla chřipku, koncert ale hrdě ustála!

Velmi osobitá a experimentální hudba kapely DVA zaskočila ty návštěvníky, kteří jsou zvyklí na hudbu hranou ve vyšlapaných cestičkách. To není způsob jejich tvorby. DVA mají vlastní jazyk (neexistujících národů), jsou plní překvapení (bicí základ vytvořený z dotyků živých částí propojovacích šňúr od nástrojů) a svébytní. Ne každý je na toto připraven, ale to není případ jazzincového publika. To této kapele aplaudovalo.
Dva to ale vůbec neměli snadné - oba dva hráči byli silně nastydlí a statečně bojující s chřipkou. Mimo jiné - hned po koncertě se domlouvali, že následující koncerty musí zrušit a raději se vyléčit.
Hodně zajímavá byla i projekce doplňující náladu skladeb.

foto_552

Další fotky byly (pár minut po skončení koncertu) vloženy do záložky galerie. Udělal je dvorní fotograf Miloš Šálek.

foto_554

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek