32 kbps | 64 kbps | Premium


Stránky minulých ročníků:
> ročník 2007 | > ročník 2008


Umístěte si na vaše stránky naše bannery

Úvodní koncert se blíží

15.2.2009 | autor: Tomáš Katschner

foto_523

OPEN PÁRTY JAZZINCE 2009

ASGUESTS DUO

Dva mladí Slováci - Michal Vanouček (klavír) a Miroslav Herák (vibrafon) se rozhodli studovat jazz v Amsterdamu a pak tam i zůstat.
Hrají v duu jazz plný něhy, melodiky a původních kompozic. Jemnost souhry piana a vibrafonu posouvá jejich tvorbu do poloh pro našince téměř neznámych, ale o to příjemnějších. Více viz: www.asguests.com
Tato kapela mj. vystoupila na slavném North Sea Jazz Festivalu.

foto_526

DVA

Duo DVA tvoří manželé Jan a Bára Kratochvílovi. Jsou úzce spjatí (nejen) s královéhradeckou performanční scénou. Spolupracují s Divadlem DNO, doprovázejí pražské performery, skládají a nahrávají hudbu k anatérským filmům, vytvořili znělky k festivalům alternativním kultury. Během své krátké existence už odejhráli přes sto koncertů doma i v zahraničí - Rusku, Francii, Rakousku, Slovensku, Polsku, Norsku a Maďarsku.
Sami sebe charakterizují jako Non-exist nations folklore, neboli "Folklór neexistujících národů" a nepřímo odkazují k vlivům jako tango, kabaret, cirkus, popsongy, kuchyňský beatbox či freakfolk. V tomto duchu se také nese jejich první "doopravdické" lisované album Fonók - vydáno vloni u Indies Scope Records.

foto_528

foto_529

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek